„АЗ ПОЗНАВАМ И ОБИЧАМ ЧИПРОВЦИ” СЪСТЕЗАНИЕ- КОНКУРС 04 ноември 2011 година

Go down

„АЗ ПОЗНАВАМ И ОБИЧАМ ЧИПРОВЦИ” СЪСТЕЗАНИЕ- КОНКУРС 04 ноември 2011 година

Писане by tcvetelinka on Пон Окт 31, 2011 10:23 am

АЗ ПОЗНАВАМ И ОБИЧАМ ЧИПРОВЦИ” СЪСТЕЗАНИЕ- КОНКУРС 04 ноември 2011 година, 14.00 часа гр.Чипровци, ОУ „П.Парчевич”, физкултурен салон Състезанието «Аз познавам Чипровци» е насочено към учениците от 1 до 8 клас и ще протече в четири кръга, включващо четирите тематични области: • История /П.Парчевич, П.Богдан, Чипровско въстание, Чипровско училище, Чипровска златарска школа, Чипровски манастир, Герб на Чипровци/ • Култура – килими и самобитност, • Природа /Деяница, Равненско градище, Сто овци, Мишин камък, Чипровски водопад, Гушовски манастир, Чипровски дял на Стара планина, Биоразнообразие / • Диалект: текстове за превод от диалект на книжовен език и обратно Жури в състав: Мариета Ангелова, Анюта Каменова-Борин,Сийка Тачева, Пламен Велинов, Георги Костадинов и Никола Николов ще оценява с точки /от 1 до 10/ всеки отговор и ще коментира и допълва отговорите. За всички отбори ще има награда за участие, а първият ще получат голямата награда - екскурзия. Конкурсът «Аз обичам Чипровци» включва творчески изяви в областите: • Създаване на разкази и стихотворения за Чипровския край, • Рисунки и фотографии на Чипровския край • Песни, хора и скечове от родния край Всяко дете, което иска да участва със свое стихотворение, разказ, приказка, есе, рисунка или снимка, посветени на красотата и историята на Чипровския край да се запише за участие и предостави творбите си на Йорданка Ангелова Замфирова до 17.00 часа на 27.10.2011г . Комисия в състав: Йордан Лесов, Лена Георгиева и Ценко Георгиев ще определят до 31.10. участниците и ще обяват допуснатите до финала. Комисията ще определи и час и дата за прослушване на песни, хора и скечове. Желаещите да участват със свои снимки /ако са в електронен вариант могат да ги изпратят на адрес jordanka_zamfirova@abv.bg до 28.10. Класираните снимки ще бъдат подготвени за конкурса и предоставени на журито. Всички класираните участници ще бъдат поканени за участие за да се борят за големите индивидуални награди на творци и изпълнители. Вярваме, че съвместно можем да се забавляваме и организираме чудесен празник на Чипровци, който да се превърне в традиция.

Йорданка Ангелова Замфирова

Организаторите – сдружение «Чипровци, Алтернатива и Развитие – ЧАР» благодарят на всички спонсори – Захари Божидаров, Данаил Йорданов, Пламен Петков, Пламен Петров, Георги Костадинов, фирма «Турлаците», семейство Замфирови, Гоцови, Първанови, Илия Илиев, Мобилтел, сем. Мариета и Венчо Ценкови за това че създадоха радост на децата и ги поощриха в техните изяви.

модератор
модератор

Брой мнения : 4650

Вижте профила на потребителя http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Re: „АЗ ПОЗНАВАМ И ОБИЧАМ ЧИПРОВЦИ” СЪСТЕЗАНИЕ- КОНКУРС 04 ноември 2011 година

Писане by tcvetelinka on Съб Ное 12, 2011 6:49 pm

модератор
модератор

Брой мнения : 4650

Вижте профила на потребителя http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down